Системи зберігання даних

У сучасній реальності кожен день ми оперуємо великими обсягом інформації, що становить приватну, комерційну або державну важливість. Будь-яка компанія в процесі своєї роботи оперує інформацією, яка є найважливішою складовою повсякденної роботи, в 90% випадків це інформація критично важлива для функціонування компанії. Безумовно відмовостійкість і успішність будь-якої компанії залежить наскільки надійно зберігаються її дані, їх захищеність від несанкціонованого доступу або втрати інформації. Компанія якого розміру, стикається з необхідністю зберігання своїх власних інформаційних баз, і від того наскільки серйозно поставилися до зберігання даних і вибору системи зберігання, зазвичай залежить успішність.

Сам факт існування персональних комп’ютерів і зростання їх можливостей впливає на моделі обчислень і архітектуру інформаційно обчислювальних систем. Мабуть найбільш сильно проявляється цей вплив в стрімкому розвитку мережевих технологій і широкому застосуванні архітектури обчислень клієнт-сервер. Ця модель стала причиною поширення серверно базованої моделі зберігання корпоративних, і загальних даних.

Зростання числа додатків інтенсивно використовують великі обсяги даних, вимагає все більше нових і нових гігабайт пам’яті. Зберігання, високошвидкісне читання, оперативна обробка транзакцій і мультимедіа програми змушують майже щорічно збільшувати дискову ємність забезпечивши надійність зберігання.

Storage Array

Система зберігання даних (NAS)

це програмно-апаратна система що відповідає за надійне зберігання і управління даними. Це окрема підсистема, основною метою роботи якої є зберігання даних з належним рівнем надійності. Уже з назви, ясно що основна мета подібних систем забезпечувати безкомпромісне зберігання виключаючи при цьому втрату даних і зберігаючи при цьому максимальну доступність і високу швидкість доступу.

Відмовостійкість мережевого сховища, як і будь-яких інших систем забезпечується в результаті резервування компонентів системи. Резервування, це єдина техніка збереження як даних так і працездатності системи в цілому і забезпечує потенціал для зростання обсягу збережених даних.

Надійні системи, характеризуються кількома рівнями резервування, серед основних з них можна виділити апаратне і програмне резервування основних підсистем.

Більш детально відмовостійкість систем зберігання даних, можна розглядати розібравшись у компонентах сучасної системи зберігання в цілому.

disributed storage solutions
hdd

Компоненти системи мережевого сховища

Дискова підсистема – масив з декількох високопродуктивних дисків класичного виконання (HDD) або флеш накопичувачі (SSD), об’єднані в групи.

Контролери дискової підсистеми – це мозок системи зберігання, зі своєю індивідуальною операційною системою, обчислювальним процесором (ами), підсистемою вводу-виводу і управління дисками, тобто дисковою підсистемою. Саме контролер надає інтерфейс управління всім процесом запису / читання, розподілу простору, розбиття і контролю дискового простору.

Підсистема живлення – забезпечує харчуванням систему і відповідає за резервування.

Повноцінне резервування мережевого сховища

на апаратному рівні виглядає як система з двома і більше контролерами жорстких дисків, кожен з яких готовий взяти на себе функції основного, у разі виходу з ладу одного з контролерів. Два і більше блоку живлення, що гарантують відмовостійкість і надійність підсистеми живлення шасі. Дискова підсистема, розбиті на групи диски формують дисковий масив, з дублюванням даних і резервуванням дисків, в тому числі на апаратному рівні, так звані spare диски які призначені, взяти на себе навантаження того диску що вийшов з ладу.
easy service
managebility

Концепція збереження даних

Способами реалізації концепції зберігання даних є мережі пристроїв масової пам’яті SAN (Storage Area Networks) які будуються на базі технології FiberChannel з блоковим доступом і NAS (Network Area Storage) IP рішення в яких може бути використані цілий ряд протоколів найбільш широко застосовуються зараз для доступу (iSCSI , NFS, CIFS, FTP), так звані конвергентні системи, що дозволяють одночасно забезпечувати кілька протоколів доступу до даних.

Системи зберігання початкового рівня

це відмовостійка система з одним або двома контролерами жорстких дисків, резервування даних забезпечується на рівні груп дисків дискової підсистеми, резервування мережевої інфраструктури забезпечує відмовостійкий доступ до даних. Резервні блоки живлення системи запобігають вихід з ладу з причин живленя.
Data Center
Data Center storage solutions

Системи зберігання корпоративного класу та рішення для центрів обробки даних (ЦОД)

являють собою набір відмовостійких і зарезервованих систем, c розподіленої інфраструктурою, і механізмами синхронної реплікації, для забезпечення максимальної надійності та доступності даних компанії.

Системи зберігання даних є модульними системами здатними до легкого масштабування, і набуваючи спочатку невелику систему в якій закладений потенціал для зростання і розширення продуктивності, замовник з легкістю може наростити потужність системи зберігання, і обсяг дискового простору, підключивши додаткові дискові шасі зберігання або замінивши класичні HDD на більш продуктивні SSD диски, які дозволяють істотно наростити продуктивність системи.

Сучасні мережеві сховища даних, і схеми резервування

є невід’ємною частиною інфраструктури при побудові центрів обробки даних і дозволяють реалізовувати рішення територіально розподілені системи зберігання із забезпеченням синхронної реплікації (синхронізації збережених даних) на далеких відстанях, аж до 260 кілометрів. У портфелі компанії є рішення що дозволяють повноцінно реалізувати розподілені системи зберігання.

Дані системи максимально оптимізовані для роботи з віртуалізованими серверними системами під управлінням VMware, Microsoft Hyper-V рішеннями. Ми маємо багатий досвід щодо інтеграції рішень зберігання даних і готові забезпечити інтеграцію системи зберігання в вашу інфраструктуру, або призвести міграцію існуючої серверної системи зберігання на мережеву систему зберігання даних з прив’язкою до систем віртуалізації апаратної платформи.

Як і в будь-якій сфері діяльності є свої лідери та інноваційні компанії, у сфері надійного зберігання інформації ми спираємося рішення компанії NetApp і готові запропонувати оптимальні рішення для вашого бізнесу.

Рішення систем збереження даних

Проектування інфраструктури зберігання даних, процес вимагає комплексний підхід, спираючись на багаторічний досвід проектування та впровадження мереж, наші фахівці завжди готові запропонувати оптимальне рішення. За більш детальною інформацією щодо розробки або інтеграції рішення можна звернувшись до наших фахівців поштою support@active-solutions.com.ua або по телефону у Києві (044) 232-11-55