У сучасній реальності кожен день ми оперуємо великими обсягом інформації, що становить приватну, комерційну або державну важливість. Будь-яка компанія в процесі своєї роботи оперує інформацією, яка є найважливішою складовою повсякденної роботи, в 90% випадків це інформація критично важлива для функціонування компанії. Безумовно відмовостійкість і успішність будь-якої компанії залежить наскільки надійно зберігаються її дані, їх захищеність від несанкціонованого доступу або втрати інформації. Компанія якого розміру, стикається з необхідністю зберігання своїх власних інформаційних баз, і від того наскільки серйозно поставилися до зберігання даних і вибору системи зберігання, зазвичай залежить успішність.
Сам факт існування персональних комп’ютерів і зростання їх можливостей впливає на моделі обчислень і архітектуру інформаційно обчислювальних систем. Мабуть найбільш сильно проявляється цей вплив в стрімкому розвитку мережевих технологій і широкому застосуванні архітектури обчислень клієнт-сервер. Ця модель стала причиною поширення серверно базованої моделі зберігання корпоративних, і загальних даних.
Зростання числа додатків інтенсивно використовують великі обсяги даних, вимагає все більше нових і нових гігабайт пам’яті. Зберігання, високошвидкісне читання, оперативна обробка транзакцій і мультимедіа програми змушують майже щорічно збільшувати дискову ємність забезпечивши надійність зберігання.